Kontakt:
81 502 92 92
663 983 783
GODZINY MSZY ŚW. W TYM TYGODNIU:
poniedziałek — 17:30, 18:30
wtorek — 17:30, 18:30
środa — 17:30, 18:30
czwartek — 18:00
piątek — 8:00, 9:00(Miłocin), 18:00
sobota — 18:00
niedziela — 8:00, 9:30, 12:00
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Trwa jeszcze czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
- Od jutra do środy będą trwały w naszym kościele prace związane z krystalizacją posadzki. Zostanie również zamontowane oświetlenie mozaiki przed kościołem i figury Matki Bożej. W mijającym tygodniu zostały odnowione fotele w prezbiterium. Dziękuję Panu Radosławowi Woźniakowi za wypożyczenie busa do transportu foteli.
- Od najbliższego czwartku rozpoczniemy przygotowanie duchowe do odpustu parafialnego i jubileuszu 90-lecia istnienia naszej parafii. W czwartek, piątek i sobotę zapraszam na Msze sprawowane o godz. 18.00. Po Mszy będzie nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Przygotowanie poprowadzi Ks. kan. Dr Krzysztof Podstawka – proboszcz parafii pw. Św. Piotra Jerzego Frasattiego w Lublinie i dyrektor Radia PLUS Lublin.
- W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam na Mszę sprawowaną o godz. 8.00 dla społeczności Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach a o 9.00 będzie Msza w Szkole Podstawowej w Miłocinie.
- W sobotę od godz. 9.00 będzie sprzątanie kościoła i placu wokół naszej świątyni. Zapraszam do pomocy wszystkich chętnych.
- W niedzielę będziemy przeżywali doroczny odpust parafialny ku czci św. Piotra i Pawła. Sumę odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości. Proszę też o włączenie się do orszaku procesyjnego. Dzieci klas III i IV zapraszam w strojach komunijnych. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków a chłopców o niesienie różańca. Zapraszam strażaków z OSP i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych. Niech to będzie wielkie dziękczynienie za 90 lat istnienia naszej parafii. W procesji z darami będzie niesiona nowa monstrancja – wotum wdzięczności Parafian, nowa kapa maryjna – dar Legionu Maryi oraz welon do błogosławienia Najświętszym Sakramentem.
Popołudniu nie będzie już Mszy o 17.00.
- Od godz. 14.30 na parkingu przy kościele rozpocznie się Rodzinny Festyn Parafialny i potrwa do godz. 21.00. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
- Druga zapowiedź przedślubna: Paweł LALAK, kawaler i Sylwia CHRAMĘGA, panna, oboje z Tomaszowic Kolonii par. tut.
Cieszymy się, że zaglądacie na naszą stronę internetową. Radości!!!
